Vyjádření předsedy SK Babice nad Svitavou k postupu do I. B třídy JmKFS

20. 6. 2016

Po 70 letech postupuje Sportovní Klub Babice nad Svitavou do krajské soutěže I.B třídy. Postup je o to cennější, že byl vybojován v nervy drásajícím souboji s mužstvem Zbraslavi. Oba týmy předčily ostatní týmy OP Brno venkov, dle bodového odstupu v čele tabulky zcela jednoznačně. Není vyloučeno, že je postoupí týmy oba, což bych já osobně zbraslavskému týmu upřímně přál.

Za náš SK bych chtěl poděkovat všem, kteří se o tento postup zasloužili a to zejména hráčům a trenérovi. Babické mužstvo patřilo v minulé sezoně k nejslušnějším mužstvům soutěže. Bylo to hlavně tím, že vedení mužstva a hlavně zmíněný trenér učí hráče hrát především fotbal, nedívat se a nevymlouvat se na agresivitu soupeře či drobné chyby rozhodčích. Hrát prostě naplno za všech okolností. Poděkovat je rovněž třeba funkcionářům klubu za práci odvedenou v řízení a na údržbě travnatého hřiště a jeho okolí, včetně úkonů s touto prací spojených/sečení, hnojení, sledování vodního hospodářství/. V neposlední řadě je třeba velmi kladně hodnotit velmi náročné a mnohdy kritické babické příznivce. V uplynulé sezoně byli výteční a povzbuzovali své hráče v hojném počtu a to nejen doma, ale i na hřištích soupeřů. Důkazem byl zápas v Ivančicích, kde počtem i silou svých hlasivek předčili fanoušky domácích. S hojným počtem příznivců Zbraslavi vytvořili v Babicích nový divácký rekord při tomto skvělém duelu vedoucích mužstev. Diváků bylo tehdy napočítáno na 400 a vytvořili oběma mužstvům výbornou fotbalovou atmosféru. I ostatní domácí zápasy provázela nadprůměrná návštěva a při pěkném počasí chodilo na 200-250 diváků.

Od podzimu budeme dle předpokladů hrát a skupinu I.B a potkáme se po létech s mužstvy Jedovnic, Rudice, Lipovce a dalšími, což by mohlo být zajímavé pro příznivce těchto klubů. Hlavně výhodná vzdálenost a přátelské kontakty v minulosti jsou příslibem nových derby.

Děkujeme rovněž vedení OFS Brno venkov za korektní přístup k řešení našich problémů a těšíme se na spolupráci s vedením KFS Jihomoravského kraje. V našem mužstvu dochází ke značnému oslabení, přesto uděláme vše pro to, aby naše působení ve vyšší třídě trvalo více jak rok. Nejsme tak ekonomicky zdatní jako některé kluby naší úrovně, přesto se budeme snažit.

Je nutno také poděkovat babickým zastupitelům bez jejich přízně a podpory by naše činnost nemohla existovat. Dík patří také všem stávajícím i potenciálním sponzorům.

Ještě jednou děkuji všem uvedeným v předešlém textu a všem, na které jsem snad zapomněl. Prosíme všechny příznivce, držte nám palce, budeme to potřebovat.

Josef Ševčík, předseda SK Babice nad Svitavou

It's order essays with https://order-essay-online.net usually between two camps read more and write more